Покупка валюти онлайн під депозит у Монобанк (воєнний час)

Від запровадження військового стану в Україні, НБУ ввів заборону на продаж валюти в банківських установах, доступним способом покупки залишалися тільки обмінники та чорний ринок валюти.

24 лютого 2022 року армія росії вторглася на українську територію з метою окупації більшої частини наших земель, а натрапили вони на сильний опір українського народу, який весь цей час протистоїть так званій 2-й армії світу.

Як працювала заборона на купівлю валюти онлайн

З 14 квітня 2022 року НБУ дозволив банкам продавати валюту оффлай (у відділеннях), причому всі 100% викуплених грошей. При цьому онлайн продаж / обмін валют були так само під забороною.

Лише з 1 серпня 2022 року Нацбанк дозволив всім українським банкам, продавати валюту онлайн, але з умовою розміщення її на депозитному рахунку, терміном від 3 місяців і без можливості дострокового зняття.

Вже 02.08.2022 у додатку Монобанк був доступний функціонал для купівлі валюти з гривневих карток під депозит 0,1% від 3 місяців . При цьому ніякого ажіотажу не було, за 1 день роботи всього 6500 клієнтів скористалися послугою і зробили обмін гривні на валюту.

Українці з розумінням поставилися до ситуації на фінансовій ринку та без панічних хвиль, спокійно купують валюту за гривні через мобільні додатки. Це чудово!

Дуже важливо!
З 29 серпня 2023 року – НБУ дозволив робити онлайн купівлю валюти в банках (обмін з гривні у валюту) в рамках щомісячного ліміту в 50 000 грн. у еквіваленті. *Ліміт діє для одного банку.

Як онлайн купити валюту за гривні у Монобанку

Нагадаємо, що онлайн-купівля/обмін гривні на валюти в банку зараз можливий тільки через валютно-обмінний депозит (перейти до повних умов).

Зверніть увагу
Перед початком, радимо подивитися актуальний курс валют в Монобанку, по ньому і буде зроблено обмін.
 1. Заходимо в розділ Накопичення в нижньому меню програми і тиснемо Відкрити депозит:

купити валюту онлайн у воєнний час

 1. Вибираємо валюту, нас цікавить долар чи євро. Вказуємо термін депозитного вкладу (від 3 місяців, а далі за індивідуальним бажанням):

купити валюту онлайн за гривні під депозит

 1. Вказуємо суму у валюті (звертаємо увагу на підказку додатку згідно з лімітом від НБУ):

обмін валют онлайн через депозит монобанк

 1. У додатку буде відображено основні умови депозитного вкладу, перевіряємо дані та тиснемо кнопку «Подивитися договір».
 2. Читаємо умови говору на відкриття депозиту (переглядаємо), якщо все влаштовує тиснемо кнопку «Продовжити», якщо щось не зрозуміло, будь-яке питання можна уточнити у службі турботи Mono – Тиц.
 3. Вибираємо спосіб внесення коштів у гривні, з вашої картки monobank або готівкою через касу банків-партнерів:

обмін гривні на валюту через депозит у монобанку

 1. Додаток нам покаже суму у валюті та еквівалентну суму у гривні, яка буде списана з картки або яку треба сплатити через касу А-Банку, Універсал Банку, Укргазбанку. Тиснемо кнопку «Поповнити» внизу екрану – це все! Депозит у валюті відкрито.

Умови купівлі валюти онлайн у банку

Обмеження від НБУ щодо валютного ринку поширюються на всі українські банки, Mono не виняток.

Основні умови продажу валюти онлайн під депозит:

 • депозит має бути терміном від 3 місяців. без дострокового зняття;
 • не більше 200 000 гривень на місяць в еквіваленті (зараз це ~ 5300 $) (ліміт було збільшено зі 100 до 200 тис. грн. від 29.08.23);
 • кількість відкритих вкладів обмежена лише щомісячним лімітом. (Ви можете відкривати кілька депозитів, при цьому перевищити суму ліміту на місяць – не вийде).

Як отримати гроші після закінчення терміну депозиту

Гроші буде виплачено у тій валюті, в якій було зроблено вклад. Монобанк пропонує кілька варіантів отримання ваших коштів після закінчення депозитного вкладу.

На валютну картку

Якщо у вас відкрито валютну картку Монобанку (якщо ні, відкрити її можна за 1 хвилину), кошти з депозитного рахунку можна буде переказати на вашу картку. Надійдуть вони одразу, далі ними можна скористатися на ваш розсуд.

Якщо ви захочете отримати готівку з карти, потрібно звернутися в месенджер служби турботи Mono і замовити валюту у відділення А-Банку, Укргазбанка або Універсал Банку. Комісія складає 0,9% від суми що знімається з картки. При собі потрібно мати фізичний паспорт, або паспорт у додатку ДІЯ.

Готівкою у касі (без комісії)

У Монобанку немає своїх відділень, однак, договір з партнерами дає можливість користуватися їх касами та можливість роботи з готівкою.

При знятті валютного депозиту, можна вибрати спосіб – за кодом та надати цей код касиру, у відділенні А-Банку, Universal Bank або Укргазбанк.

Такий спосіб дозволяє зняти гроші без комісії — вся сума вкладу буде переведена в готівку і видана клієнту!

При собі потрібно мати паспорт (фізичний або в програмі ДІЯ), а також мати доступ до застосунку для підтвердження зняття вкладу.

Кредитна картка Монобанк

 • Безкоштовне обслуговування
 • Кредитний ліміт — до 100 000 грн.
 • Пільговий період — до 62 днів
 • Оплата рахунків* — Без комісії
 • Кешбек — до 15% (за покупки)
 • Перекази і поповнення* — Без комісії
 • 50 грн. на рахунок* при оформленні ⬇

Консультант

4 комментариев для “Покупка валюти онлайн під депозит у Монобанк (воєнний час)

 • 17.12.2022 в 01:43

  чи можна користуватися карткою монобанку за кордоном- в магазинах або покупках онлайн? дякую

  Відповісти
 • 26.04.2023 в 19:43

  Якою буде комісія при знятті валюти з депозиту через касу банку?
  Якою буде комісія, якщо валюту з депозиту зняти на валютну картку, а потім перерахувати на валютну картку родичу за кордон?

  Відповісти
  • 26.04.2023 в 19:54

   Доброго дня, Олена, через касу банку валютний депозит знімається без комісії.
   Якщо перевести депозит на картку – це без комісії. Потім. щоб зняти готівку з вашої валютної картки, комисія буде – 0,9% (в касах банків-патнерів, а в янших установах може зніматись додаткова комісія).
   Перекази на валютні картки можна зробити прямо через меню – “Переказати на картку” – просто ввести номер картки одержувача – вказати дані одержувача (країну, ім’я та прізвище латиницею) – вказати суму і валюту переказу і підтвердити переказ. Комісія, яку бере Моно за таку операцію – 1% від суми переказу.

   Відповісти

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *