ОВДП у Монобанку – вигідна інвестиція

В Україні зараз задіяно масивну програму залучення фінансових коштів фізичних осіб як державних інвестицій. І один із варіантів інвестувати у розвиток держави — це військові облігації в Монобанку. Їх можна придбати безпосередньо в застосунку Monobank у розділі Накопичення. А термін їхньої дії становить від 3 до 60 місяців. Як купити військові облігації у додатку Монобанк, кому надається така можливість, а також на який дохід може розраховувати кожен із інвесторів?

Що таке військові облігації (ОВДП)

ОВДП — це цінні папери, що емітуються державою та реалізуються виключно на внутрішньому ринку України. Відповідно, придбати їх можуть лише громадяни країни. Їхнє пред’явлення є підставою для виплати їхньої номінальної вартості, а також доходу, зазначеного безпосередньо в облігації. Простішою мовою це акції, які випускає держава тільки для своїх громадян. Їх може купити будь-хто, незалежно від соціального статусу. Мета випуску ОВДП – це залучення коштів приватних інвесторів на потреби України. Облігації випускаються у кількох видах: короткострокові та довгострокові.

ОВДП у монобанку

Приєднуйся
Хочеш бути в курсі новин та важливих сповіщень про роботу банку та його продуктів? Вступай до нашого Telegram-каналу Mono Info 👈Тиц, тільки корисна інформація.

Гарантії та надійність інвестиції

Гарантом у виплаті доходу з придбаних облігацій є безпосередньо держава. А це означає, що єдина ситуація, за якої можуть виникати проблеми з виплатами, — це фактичний дефолт. Щодо України, то навіть з урахуванням ситуації, що склалася в 2022 році, жодне зі світових рейтингових агентств не заявляло про те, що фінансовий статус країни — це переддефолтний стан. Тобто інвестування в ОВДП — це навіть надійніший варіант, ніж банківські депозити.

Безпосередньо емітентом є Міністерство фінансів України. Відповідно, гарантії також надає їхній фонд.

військові облігації у монобанку

Прибутковість з військових облігацій

Облігації можна купити з використанням національної валюти, так і доларів, євро. Їхня вартість — динамічна, залежить від поточних встановлених котирувань. При цьому валюта прив’язується до електронних паперів. Тобто, якщо інвестор придбав облігації за долари, то й дохід йому розраховуватимуть в іноземній валюті.

Середня доходність, якщо спиратися на статистику, становить:

  • у гривнях – від 9,5% і вище річних ;
  • у доларах – від 3,5% і вище річних (вже доступно);
  • в євро – від 2% і вище річних (вже доступно).

ОВДП у валюті в монобанк

Потрібно розуміти, що дохід безпосередньо залежить від фінансової ситуації в країні. А ось термін, на який купується облігація, інвестор має право визначати самостійно. При цьому дохід розраховується за складним відсотком.

Тобто, чим на довше купується облігація — тим вищою буде її прибутковість (дивіденди). Виплата відсотків за облігаціями внутрішньої державної позики проводиться безпосередньо за умови пред’явлення цінного паперу (її продажу державі).

Особливості купівлі ОВДП України

ОВДП емітуються лише в електронному вигляді. У паперовому їх не випускають. Тобто, вони враховуються на спеціальному банківському рахунку у формі цінних паперів. І з цієї ж причини ОВДП в Монобанк можна купити безпосередньо в додатку. По рядках можна вибрати короткострокові облігації – від 6 міс., довгострокові – 1 рік і більше.

Переваги військових облігацій

Ключові переваги військових облігацій:

  • податки відсутні (для доходу фізичним особам);
  • виплата – гарантована на 100% державою;
  • отримання доходу, повернення облігацій, продаж – все це виконується дистанційно, без необхідності особисто звертатися до банку;
  • фіксована валюта, виплати проводяться у гривнях, доларах та євро (upd: купівля військових облігацій у валюті вже доступна у додатку).

І найголовніше: такі інвестиції використовуються на розвиток та посилення української армії. Тобто власник облігації бере безпосередньо участь у розвитку держави.