Додаток Mono Pay від Монобанк

Моно банк представив нову послугу для своїх клієнтів, а також продавців – Mono Pay. Дозволяє зробити покупку через сканування QR-коду, але відстрочивши платіж на 30 днів або розділивши його на 4 частини.

 

І все, що необхідно для використання цієї функції – це встановити програму Mono Pay на свій смартфон. Як все це працює і яким чином до цієї системи можуть підключатися нові продавці, магазини?

Як працює оплата через Моно Пей

програма mono pay

Теоретично це виглядає так:

  1. Покупець приходить у магазин, вибирає необхідний йому товар. Замість оплати – сканує спеціальний QR-код, що розташований на касі.
  2. Продавець виписує електронний рахунок, який відразу ж відправляється на мобільний додаток Моно Пей покупцю.
  3. Покупець підтверджує транзакцію, після чого може забрати товар.

Але оплата провадиться не відразу. Її можна відкласти на 30 днів, або розділити на 4 частини. І це без будь-яких додаткових комісій.

Зверніть увагу
Ліміт для кожного клієнта встановлюється індивідуально на етапі реєстрації. Для цього виконується перевірка його кредитної історії за вказаним ІПН.

Послуга «Сплатити пізніше»

оплатити пізніше у mono pay

Якщо покупець хоче відстрочити платіж, то легко вибирає цю функцію. Зняття коштів із його платіжної картки буде проведено через 30 днів.

І найголовніше – покупка через Mono Pay може бути здійснена за допомогою будь-якої банківської картки, виданої українським банком.

Тобто громадянин не обов’язково має бути клієнтом Monobank. Додаток Mono Pay можна використовувати як універсальний гаманець для всіх своїх платіжних карток.

Що буде, якщо надалі покупець забажає оформити повернення товару (у рамках 14-денного терміну, таке право гарантують чинні законодавчі нормативи)?

Транзакцію буде автоматично скасовано, а кошти — повернено на рахунок, з якого й робилася оплата. Усе це виконується без заповнення будь-яких документів, без звернення до банку. Скасування транзакції зі свого боку підтверджує продавець.

Опція платежу 4-ма частинами

заплатити 4 частинами у mono pay

Замість відстрочки платежу можна розділити його на 4 частини. Жодних додаткових відсотків та комісій за це не нараховується. Тобто сплатити потрібно саме ту суму, що була вказана у чеку.

Оплата виконується за таким алгоритмом:

  • перші 25% за покупку списуються відразу;
  • решта 75% – рівними платежами через кожні 2 тижні (у додатку про це нагадують через push-повідомлення).

І в цьому випадку теж жодних додаткових комісій не списується, тобто переплати немає.

Завантажити програму Mono Pay (покупці)

Нагадуємо, що завантажувати подібні програми потрібно тільки з офіційних сервісів (майданчиків), нижче ми надаємо вам прямі посилання на найпопулярніші маркети додатків:

 

 

Вигода продажів через Mono Pay для продавців

Продавати з відкладеною оплатою в Mono Pay – зручно. Все це працює через так званий «QR-еквайринг», тобто вся інформація про угоду автоматично фіксується в касі (для формування податкової звітності).

monopay для продавців

Підключити його можуть всі підприємці. І при цьому немає необхідності встановлювати будь-яке обладнання. Монобанк просто надає API через який і працює вся система.

Звичайно, можна налагодити обслуговування і не через касу. Код для формування рахунку можна згенерувати у додатку. Покупцеві достатньо його відсканувати, а далі підтвердити транзакцію.

Послуга особливо зручною буде для кур’єрів, що займаються доставкою. Адже QR-еквайринг дозволяє повністю відмовитися від розрахунків із використанням готівки. А також отримати можливість приймати платежі з будь-яких банківських карток, але без обов’язкової установки платіжного терміналу. Тобто Mono Pay працює як віртуальна каса.

Як підключити сервіс

Щоб підключити сервіс, продавцю необхідно подати заявку через офіційний сайт проекту https://www.monobank.ua/qr. Потрібно лише заповнити коротку анкету та надіслати її на розгляд представникам Монобанку. Найближчим часом з підприємцем зв’яжуться і нададуть всю необхідну інформацію щодо підключення до QR-еквайрингу.

як продавати через monopay

Необхідно враховувати, що для використання сервісу підприємець має бути зареєстрований як ФОП і мати розрахунковий рахунок, відкритий у Монобанку. Надалі клієнт може додатково отримати QR-касу для обробки платежів. Її відправлять кур’єрською доставкою (через «Нову Пошту») до будь-якої точки України.

І це – безкоштовно. Обладнання надається безоплатно на період, доки підприємець обслуговує свій рахунок у Монобанк.

Тариф на користування

Абонентських плат – не передбачено. Сервіс стягує лише фіксовану комісію з кожної оплати, скоєної через сканування QR-коду.

Ціни такі:

  1. Якщо покупець використовує функцію «Сплатити пізніше у Моно Пей», тобто обирає відстрочку платежу, то комісія становитиме 1,2%.
  2. Якщо покупець використовує функцію “Розділити платіж на 4 частини”, то комісія становитиме 2,9% від суми транзакції.

У будь-якому разі це виходить дешево і на порядок вигідніше традиційного еквайрингу, який підприємцям пропонують українські банки.

Загалом, Mono Pay це ще один крок у бік спрощення системи еквайрингу в Україні. Замість того, щоб традиційно оплачувати покупки, в Монобанку пропонують покупцям просто сканувати спеціальний код.

І на сьогодні до сервісу вже підключено понад 12 тисяч компаній. І їхній перелік постійно розширюється. Усі найбільші рітейлери вже підключили собі QR-еквайринг на свої сайти, інтернет-магазини та фізичні точки продажу.

Магазини-партнери сервісу mono pay від Монобанк

Список компаній-партнерів постійно збільшується, тому ознайомитися з актуальним переліком з розбивкою за категоріями, можна за кнопкою ⬇️