Як заблокувати картку Монобанку – причини блокувань

Нині стежити за своїми рахунками та операціями доводиться набагато пильніше. Також слід бути обережним з підписками та онлайн-сервісами, які вимагають прив’язки вашої банківської картки.

Також не слід займатися сумнівними фінансовими операціями та махінаціями з онлайн-валютою та криптовалютою. Це може призвести до блокувань, тільки вже з боку банку, розберемо детальніше.

Види блокування карток у Монобанку

Блокування картки Монобанк зазвичай буває двох видів:

  1. Блокування картки з ініціативи клієнта
  2. Блокування рахунків та карток з ініціативи банку або виконавчих служб

З ініціативи клієнта можна заблокувати картку Моно у разі втрати або крадіжки та підозрі у її шахрайському використанні.

У таких випадках клієнт може самостійно поставити блок, а після рішення всіх питань зняти блокування з карти, дотримуючись певних інструкцій.

Також карта може бути заморожена представниками Monobank з різних причин, включаючи підозру у несанкціонованому використанні, порушенні умов та законодавства України.

Як самостійно заблокувати картку Mono

Клієнт Монобанку може самостійно в будь-який час заблокувати будь-яку з наявних у нього пластикових карток в 1 клік у мобільному додатку.

Для цього достатньо вибрати потрібну карту в додатку у якої є пластиковий аналог:

  • Зайти в меню картки (зробити свайп вліво перебуваючи на головному екрані)
  • Вибрати пункт «Заблокувати картку»

як заблокувати картку монобанк самостійно

Після чого візуально картка зверху​ буде закрита – це означає, що все спрацювало і пластиковою карткою скористатися не вдасться.

Важливо! Такий спосіб блокування буде працювати тільки на всі операції для пластикового аналога вашої карти. При цьому користуватися оплатами та переказами у додатку monobank і робити операції через Google pay / apple pay можна.

Таке блокування клієнт може скасувати у будь-який час. Достатньо зайти в додаток, меню картки, на зображенні карти або серед пунктів натиснути на «Розблокувати картку» та пластиком знову можна користуватися.

Причини блокування з боку банку

Почнемо з того, що згідно з постановами Національного Банку України (НБУ) № 162, 164 від 29.07.2022 – будь-які грошові перекази можуть бути перевірені (фінмоніторинг), а для підтвердження джерела прибутку необхідно надати відповідні документи.

Це тільки в тому випадку, якщо до вас надійшов запит від співробітників банку та рахунки заморожені.

Найпоширеніша причина блокувань на сьогодні, саме від фінмоніторингу. Сюди відносяться схеми p2p-переклазів з участю криптовалютних обмінів. Або отримання безлічі переказів на картку від третіх осіб (за товари, послуги) без офорленого ФОП чи НПД, що тягне за собою додаткову відповідальність за несплату податків.

Важливо! Будь-який платіж може потрапити під перевірку.

Таким типом блокування рахунків у Монобанку клієнт не може керувати. Якщо таке трапилося, необхідно зв’язатися зі службою підтримки або написати співробітникам відповідного відділу на e-mail:

finmonitoring@monobank.ua

Для розблокування, співробітники банку швидше всього вимагатимуть документи, які підтверджують походження коштів та їх законність.

блокування рахунків монобанку з боку фінмоніторингу

У фінансових документах мають бути зазначені сума прибутку, період часу, в який були отримані кошти, призначення та платник.

Важливо! Банки не приймають фотографії виписок з особових рахунків платіжних систем, криптовалютних бірж та брокерських компаній.

Для надання звітів та фінансової активності за рахунками та картами в Монобанку , які підтверджують походження коштів, достатньо відкрити monobank, перейти в Налаштування профілю – Документи – внизу вибрати Фінансові документи, після чого натиснути на потрібний тип звітності та завантажити Файли.

як завантажити документи що підтверджують заробіток

Блокування рахунків за рішенням адміністративного органу

Суд може ухвалити рішення про примусове вилучення коштів за несплату комунальних платежів, аліментів, дорожніх штрафів тощо. Відповідну ухвалу передає до суду департамент державної виконавчої служби за відповідне порушення.

Клієнти Mono можуть відстежувати штрафи ПДР автоматично у додатку. Сервіс працює 24/7 та є безкоштовним. Можна прив’язати не лише свій транспортний засіб.

У цьому випадку кошти клієнта будуть заморожені, а рахунки заблоковані до сплати штрафу чи заборгованості.

Перевірити, чи маєте ви борг перед державою, можна в реєстрі боржників на державному сайті:

erb.minjust.gov.ua

На порталі необхідно ввести ім’я, прізвище, по-батькові та дату народження, або персональний податковий номер. Потім вибрати категорію стягнення, під яку можете підпадати та натиснути “Пошук”.

перевірити наявність штрафів у єдиному реєстрі

Важливо! Блокування від виконавчої служби спаде, коли буде сплачено повну суму штрафу, або він буде оскаржений і скасований у судовому процесі.

Заблокували рахунок за «Нетипові операції»

Банк Моно може заблокувати певну картку (рахунок) за якою було помічено «нетипова активність» клієнта.

Нетипові фінансові операції – це те, на що зараз банки посилено звертають увагу. До них відносяться нехарактерні клієнту платежі, перекази та витрати, які явно виділяються із складеного клієнтського профілю за попередні періоди користування рахунками.

Наприклад, раптова покупка на велику суму, або поповнення картки через онлайн сервіс/термінал на суму в рази більшу, ніж за тривалий період раніше, та ін.

Блокування рахунку в Монобанку за нетипову активність просто зняти. Достатньо написати в службу турботи банку, або відповісти на дзвінок банківського співробітника та підтвердити, що ви усвідомлено зробили фінансову операцію та словесно підтвердити її необхідність.

Блокування рахунків за неявку до ТЦК та СП

Відразу хочемо запевнити, що всі подібні новини, пости у ТГ-каналах та «польоти фантазій» деяких народних депутатів України про блокування рахунків у банках тим, хто не з’явився оновити дані у ТЦК – фейк!

Жодних подібних санкцій щодо військовозобов’язаних, які не з’явилися актуалізувати дані в центрах комплектування, не застосовується.

Про це відкрито заявив Олег Гороховський (співзасновник monobank).

Консультант

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *