Подвійна конвертація при оплаті товарів/послуг через Монобанк

Назва має на увазі суть того, що відбувається, подвійна конвертація – це дворазовий обмін валюти при оплаті з картки. Вона працюватиме лише в тому випадку, коли валюта картки відрізняється від валюти за оплату товару/послуги (однієї з основних трьох в Україні: гривня, долар, євро).

Як працює подвійна конвертація в Mono

Розглянемо на простому прикладі, коли розрахунок йде з гривневої картки Монобанку за кордоном, онлайн чи офлайн оплата – не має значення.

Приклад!

На території Польщі (нац. валюта – злотий «zł»), ви оплачуєте з гривневої картки monobank (visa / mastercard) купівлю в магазині, де за товар встановлена ціна в злотих та для зручності вказано еквівалент у гривні «₴». Оскільки польські фін. компанії не можуть списати українську гривню з картки, прив’язка йде до долара – «$» / євро – «€», які потім будуть обміняні на злотих і списані як плата.

Шлях валюти через подвійну конвертацію в прикладі, де:

 • PLN – злотий;
 • UAH – гривня;
 • USD – долар США.

Покупка з картки в UAH → конвертація в USD (за курсом monobank) → конвертація в PLN для оплати за товар/послугу.

Або тільки у гривні, наприклад, ціна в магазині UAH → USD / EUR (за курсом Віза / Мастеркард) → UAH (з гривневої карти).

як працює подвійна конвертація в монобанку

Деякі операції можуть проходити через конвертацію не в доларі США, а EUR – євро.

Особливості опції

Існує кілька важливих моментів на які слід звернути увага перед початком покупок на зарубіжних сайтах, в онлайн-магазинах та офлайн точках:

 1. Різниця курсу обміну валюти

При замовленнях в зарубіжних онлайн-магазинах, наприклад, «AliExpress», «Amazon», «Zara» та інших, де для зручності користувачів з українськими IP-адресами, ціна буде відображатися в гривнях (UAH), але за фактом оплата береться в USD, EUR або інших валютах.

Сайт буде відображати офіційний курс систем VISA або MasterCard. При цьому курс обміну в банку може відрізнятися, як у більшу, так і меншу сторону. Оплату буде списано саме за банківським курсом.

Наприклад: Кофта коштує 100 €, курс 40,5 (visa / mastercard). Вартість на сайті буде 4050 гривень. Банк при цьому спише з гривневої картки 100 євро в еквіваленті, тільки за своїм курсом – 41,2. Виходить, що замість 4050 грн., вказаних на сайті, буде знято 4120 грн.

Переглянути курси фінансових систем Visa та MasterCard:

 1. Покриття витрат від Монобанку

Моно покриє витрати при оплаті з подвійною конвертацією, якщо сума менша за $10 (доларів США). Це означає, що з картки буде списано суму прямого обміну.

 1. Повернення при скасуванні платежу

При відмові /поверненні товару, або скасуванні платежу, кошти будуть відшкодовані за курсом платіжних систем у день операції (у момент повернення грошей), при цьому курс може відрізнятись від того, за яким ви робили оплату.

Як дізнатися про переплату за подвійну конвертацію

При онлайн оплаті, деякі сайти та інтернет-магазини роблять спеціальне повідомлення про списання додаткової плати за конвертацію валюти, відмінної від вашої картки. Найчастіше попередження буде розміщено на стадії оформлення замовлення та у вікні оплати.

При розрахунку в офлайн-точках, інформацію про валюту чека можна уточнити у продавця/касира.

Рекомендуємо дізнаватися подібну інформацію до здійснення оплати, щоб уникнути непередбачених списань.

У момент інтернет-оплати та підтвердження платежу, Монобанк також буде попереджати про 2-у конвертацію та збільшення суми замовлення:

оповіщення про подвійну конвертацію в додатку моно

Якщо умови оплати не влаштовують, можна скористатися скасуванням платежу, натиснувши відповідний пункт.

Розмір можливої переплати

Курс у Монобанку та курс платіжних систем Visa та Mastercard може суттєво різнитися, розбіжніть може досягати 10-12%. Переглянути курс обміну Віза / Мастеркард – тут!

Наприклад, зараз курс долара США у додатку monobank – 37,44 ₴. А курс Visa – 36,50 ₴ за 1 USD. Різниця складає 0,94 грн на доларі – це ~ 3%.

Як керувати подвійною конвертацією в додатку

Розробники мобільного банкінгу Монобанк все продумали та зробили управління опцією доступним і простим для кожної картки у клієнта.

Для увімкнення / вимкнення оплат з подвійною конвертацією потрібно:

 • Зайти в меню картки (з головного екрану свайпнути вліво);
 • Опуститись до пункту «Налаштувати подвійну конвертацію»;
 • Увімкнути / вимкнути тумблер «Подвійна конвертація» (ввімкнений тумблер підсвічується зеленим).

налаштувати подвійну конвертацію

Важливо! Ця опція налаштовується окремо для кожної вашої картки.

При вимкненій подвійний конвертації для картки Моно, покупки на іноземних сайтах та в офлайн точках, де оплата береться у відмінній валюті від гривні, долара, євро будуть скасовуватися автоматично. Однак у виписці скасування платежу буде відображена вся сума, яку хотіли списати.

Поради тим, хто хоче уникнути переплат по конвертації валюти

Для клієнтів Моно, які роблять онлайн-покупки, рекомендуємо на сайті виставити валюту платіжною системи, часто це USD та EUR.

При такому варіанті конвертація буде прямою, гривня у долар, або гривня у євро.

Наприклад, на торговому майданчику Aliexpress ціни краще дивитися в $, виставити це можна в налаштуваннях:

рекомендація виставити валюту платіжного сервісу

Ті, хто часто розраховується, як онлайн, так і офлайн – рекомендуємо користуватися валютними картками monobank. Вони є у доларах (USD) та євро (EUR). Поповнити їх можна за кордоном, будь-яким зручним способом і в Україні, через касу будь-якого банку, а в партнерських відділеннях комісія за послугу не стягується.

Приєднуйтесь до Моно! Тут все просто, швидко і для котиків! Тобто людей … 🙂 звісно людей.

Кредитна картка Монобанк

 • Безкоштовне обслуговування
 • Кредитний ліміт — до 100 000 грн.
 • Пільговий період — до 62 днів
 • Оплата рахунків* — Без комісії
 • Кешбек — до 15% (за покупки)
 • Перекази і поповнення* — Без комісії
 • 50 грн. на рахунок* при оформленні ⬇

Консультант

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *