Безпека ваших рахунків у Монобанку – CVV2 / CVC2 коди
Додаток Монобанку надає зручний спосіб отримати доступ до всієї ключової інформації про ваші рахунки та карти в кілька кліків. Віртуальні картки, пластикові, кредитні картки, дебетові та преміальні – всі картки від Mono складаються з 16-значного номера, дати закінчення терміну дії та коду безпеки.
Цей код необхідно вводити під час здійснення онлайн-транзакцій, наприклад, при оплаті в інтернет-магазині, поповненні онлайн-гаманця або брокерського рахунку. Введення неправильного номера призведе до відхилення транзакції.
Давайте розберемося і розглянемо посібник, який надасть докладні інструкції про те, як знайти ці коди безпеки для забезпечення сильнішого захисту ваших фінансів.
Що означають CVV2 та CVC2 коди
CVV2 і CVC2 – тризначні коди, що забезпечують безпеку платіжної картки Моно. CVV2 використовується на картах Visa, а CVC2 – на картах MasterCard. Ці коди необхідні для онлайн-транзакцій та захищають картку від шахрайства.
Це ті самі 3 цифри на звороті карти, які не можна називати телефонним шахраям, або фотографувати та відправляти в чати месенджерів.
Раніше було популярною схемою у шахраїв, просити сфотографувати карти з двох сторін, щоб мати можливість отримати до неї повний доступ та зняти/витратити кошти для своїх цілей, без привернення уваги з боку банку.
Як знайти коди безпеки карток у додатку
На чорному пластику код безпеки розташований у лівій стороні на задній панелі карти. Докладніше місце вказано на малюнку нижче:
Якщо це віртуальна картка Монобанку, її код безпеки (cvv2 / cvc 2) можна побачити лише у мобільному додатку. Для цього потрібно провести пальцем вліво на головному екрані, щоб перейти в меню вибраної карти та торкніться зображення віртуалки.
Коли картка перевернеться на зворотний бік – цифри коду будуть добре видно у нижній правій частині картки. Докладніше про місце розташування коду на віртуальній карті, на зображенні нижче:
Пароль CVV / CVC можна змінити у налаштуваннях безпеки самостійно через застосунок.
Що краще: статичний чи динамічний CVV-код
Програма Monobank дозволяє переглядати код безпеки вашої карти в режимі онлайн і міняти його відповідними налаштуваннями. Пластикові карти мають код на звороті, а віртуальні карти дозволяють перевірити код на смартфоні. Ви можете вибрати між статичним та динамічним CVV-кодом.
- Статичний код (Стандартний) – це код, який залишається незмінним після створення карти та діє на постійній основі. Цей же код дублюється на пластиковій картці.
- Сюди ж відноситься і «Власний» – це код із 3 цифр, які ви самі повинні придумати і поставити для обраної картки. Він також буде статичним, але особливістю стане те, що він не відображається ні на картці, ні в налаштуваннях. Цей код доведеться запам’ятати – підглянути буде ніде!
- Динамічні коди генеруються та змінюються автоматично із заданою періодичністю, приблизна частота оновлення – 1 раз на 1 годину.
Використання динамічного коду підвищує безпеку карти, оскільки навіть якщо хтось отримає доступ до поточного коду, термін його дії закінчиться і транзакції провести не вдасться.
Як налаштувати
Щоб обрати варіант застосовуваного коду CVV2/ CVC2 в Монобанку, достатньо зайти в меню картки (свайп вліво з головного екрана) і під зображенням карти натиснути на «Налаштування безпеки» – вибрати пункт «Налаштування CVV/CVC» (у залежно від типу карти).
До цього пункту можна прийти ще одним способом. Клікнути на зображення картки, щоб вона повернулася на тильний бік натиснути цифри коду безпеки і одразу потрапите до розділу «Налаштування cvv і cvc».
Поради щодо безпеки для користувачів Моно
Щоб забезпечити захист своїх фінансів і карток Монобанку, дотримуйтесь цих порад:
- Не повідомляйте CVV2 та CVC2 своїх карток іншим людям. Ці коди є конфіденційними і відомі тільки вам.
- Будьте обережні при спілкуванні з незнайомими людьми, особливо якщо вони просять ваші особисті дані або інформацію про вашу банківську картку в будь-якому вигляді (текст, фото або назвати у розмові).
- Щоб уникнути шкідливих атак, не надсилайте фотографії своєї банківської картки через соціальні мережі, месенджери або електронною поштою.
- Здійснюючи покупки в інтернеті, перевірте безпеку сайту. Як мінімум, він повинен бути доступний за протоколом HTTPS. Здійснюйте покупки на перевірених платформах.
- Рекомендуємо активувати на своїх картах динамічний код безпеки для додаткового захисту.